تیر, 1398 بدون نظر VOIP, آموزش

مقدمه : در این مقاله در نظر داریم اطلاعاتی در مورد خطوط E1 و نحوه راه اندازی آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

خطوط ای وان (E1)، نام خطوط مخابراتی مخصوصی است که در نقاط مختلف جهان از جمله ایران استفاده می‌شود و برروی هر خط آن تعداد 30 خط تلفن معمولی شبیه‌سازی می‌شود. خطوط PRi یا E1 از سرویسهای مخابراتی کشور میباشد که چند سالی است به صورت انبوه از سمت شرکتها و ارگانها مورد استفاده قرار میگیرد . مهمترین عامل محبوبیت این سرویسها شماره هایی است با تعداد ارقام کمتر . شماره های ۴ رقمی و شماره های ۵ رقمی امروز به صورت انبوه از سوی شرکتهایی که کسب و کار تلفنی دارند مورد استفاده قرار میگیرد . در این مقاله سعی مینماییم به صورت کامل این گونه خطوط را بشناسیم . برای شناخت خطوط پی آر آی ابتدا بایست ISDN را که پایه اصلی آن است بشناسیم .

خطوط ای وان یکی از استانداردهای کلی برای خطوط دیجیتال (E1/T1) هستند که استانداردهای اروپایی و آمریکایی (E1 برای اروپاست و T1 استاندارد آمریکایی است) و فرق این دو تا در تعداد کانالهای آنهاست به طور مثال در خط E1 نرخ انتقال داده ۲٫۰۴۸Mbps است و دارای ۳۲ کانال ۶۴ kbps از نوع DS0 است که ۳۰ عدد از کانال ها برای انتقال صوت و ۲ عدد دیگر برای همگام سازی و سیگنال دهی استفاده یم شود.

در خط تلفن معمولی صرفا یه کانال برای ارتباط داریم ولی T1 دارای ۲۴ کانال است یعنی اینکه اگر شما یک خط T1 داشته باشید می توانید ۲۴ ارتباط همزمان داشته باشید؛ تعداد این کانالها در E1 برابر ۳۲ تا است که ۲ تا از آن برای سیگنالینگ و همزمان سازی بکار میرود و باقی یعنی ۳۰ تا از آن قابل بهره برداری است.

هر خط E1 می‌تواند حامل Mb/s2 پهنای باند باشد. این خطوط نمی‌توانند همزمان هم Dialin باشند و هم Dialout در حال حاضر برخی از شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی در ایران از E1 برای ارتباط تلفنی خود استفاده می‌کنند که مشخصه‌ی این سیستم ۴-۵ رقمی‌ بودن شماره‌های این سازمان‌ها است.

انواع خط E1

به ۴ دسته زیر به مشتریان ارائه می شود: E1 به طور کلی خط

خط چهار رقمی به صورت یک طرفه: این خط دارای ۴ رقم بوده و تنها مشتریان سازمان قادرند از بیرون به این شماره تماس حاصل نمایند. اما از دورن سازمان نمی توان با استفاده از این خط به بیرون تماس گرفت.

خط چهار رقمی به صورت دو طرفه : با استفاده از این خط مشتریان قادرند با شماره ۴ رقمی با سازمان تماس گرفته و کارکنان با استفاده از یک شماره هشت رقمی به خارج از سازمان تماس برقرار می نمایند.

خط پنج رقمی به صورت یک طرفه: این خط دارای ۵ رقم بوده و تنها مشتریان سازمان قادرند از بیرون به این شماره تماس حاصل نمایند. اما از دورن سازمان نمی توان با استفاده از این خط به بیرون تماس گرفت.

خط پنج رقمی به صورت دو طرفه : با استفاده از این خط مشتریان قادرند با شماره ۵ رقمی با سازمان تماس گرفته و کارکنان با استفاده از یک شماره هشت رقمی به خارج از سازمان تماس برقرار می نمایند.

خطوط پنج رقمی چه تفاوتی با خط های معمولی دارند:

خط های تلفن شهری 8 رقمی خط های آنالوگ بوده و تنها قابلیت برقراری یک تماس را دارند و در صورتی که در حال استفاده باشند و تماس مجددی با این خط ها گرفته شود بوق اشغال را می شنویم. البته امکان روتاری امکان انتقال یک تماس را از خط اشغال به خط دیگر می دهد ولی در هر صورت خط اصلی اشغال بوده و برای تماس دیگری نمیشود از آن استفاده نمود. ولی خطوط دیجیتال یا e1 امکان برقراری 30 تماس همزمان را دارا می باشند. یعنی برای نمونه اگر ما با شماره تماس 20200 در حال گفتگو هستیم همزمان می توانیم برای 29 تماس دیگر از این خط استفاده نماییم بدون آنکه این خط اشغال شود.

نحوه ارتباط خطوط e1 چهار شماره ای و پنج شماره ای:

برای استفاده از خطوط e1 بر خلاف خطوط آنالوگ 8رقمی تنها به یک تلفن یا یک سانترال معمولی نیاز نیست. برای استفاده از این خطوط باید از مودم e1 که هم در سمت مشترک و هم در مرکز مخابراتی قرار میگیرد استفاده نمود. مودم سمت مشتریک با استفاده از کابل بالون به کارت e1 مستقر روی مرکزتلفن سانترال یا voip مرتبط شده و خط e1 را به سانترال شما متصل می نماید.

چگونگی شماره های خطوط دیجیتال:

شما می توانید خط 4 رقمی یک یا دو طرفه و پنج رقمی یک یا دو طرفه را متناسب با نیاز خود تهیه نمایید که هر کدام را به صورت جداگانه توضیح می دهیم

خط چهار رقمی یک طرفه: 

همان طور که از نام خط مشخص است این خط تنها برای شماره گیری مشتریان بوده و از داخل سازمان برای تماس با بیرون از آن استفاده ای نمی شود. شماره ای که مشتریان برای ارتباط با مجموعه میگیرند چهار رقم می باشد.

خط 4 رقمی دو طرفه: 

این خط تنها برای شماره گیری مشتریان و برای تماس بیرونی سازمان می باشد که نحوه قرار قرار گرفتن ارقام به شکل زیر می باشد شماره ای که مشتریان برای ارتباط با مجموعه (منشی تلفنی یا اپراتور اصلی) میگیرند 5 رقمی می باشد شماره ای که مشتریان برای تماس با داخلی ها میگیرند 8رقمی می باشد به این نحو که چهار شماره اول شماره خط 4رقمی و چهار شماره بعدی شماره داخلی مورد نظر می باشد شماره ای که پرسنل سازمان با آن با بیرون تماس میگیرند 8رقمی می باشد.

خط پنج رقمی یک طرفه: 

همان طور که از نام خط مشخص است این خط تنها برای شماره گیری مشتریان بوده و از داخل سازمان برای تماس با بیرون از آن استفاده ای نمی شود. شماره ای که مشتریان برای ارتباط با مجموعه میگیرند پنج رقم می باشد.

خط 5رقمی دو طرفه:

این خط تنها برای شماره گیری مشتریان و برای تماس بیرونی سازمان می باشد که نحوه قرار قرار گرفتن ارقام به شکل زیر می باشد شماره ای که مشتریان برای ارتباط با مجموعه (منشی تلفنی یا اپراتور اصلی) میگیرند پنج رقمی می باشد و یا اینکه شماره ای که مشتریان برای تماس با داخلی ها میگیرند 8رقمی می باشد به این نحو که چهار شماره اول شماره خط 4رقمی و چهار شماره بعدی شماره داخلی مورد نظر می باشد و در این روش امکان داشتن توامان شماره منشی تلفنی 5رقمی با شماره گیری مستقیم 8رقمی داخلی ها نمی باشد. شماره ای که پرسنل سازمان با آن با بیرون تماس میگیرند 8رقمی می باشد.

نسل جدید خطوط 5 و 4 رقمی:

نسل جدید خطوط 5 رقمی و 4 رقمی خطوط تحت شبکه می باشند. این خطوط تحت شبکه مشابه خطوط E1 ظرفیت 30 تماس هزمان دارند. نام خطوط پر ظرفیت تحت شبکه سیپ ترانک می باشد. پروتکل sip چیست، پروتکل sip یک پروتکل برقراری و نگه داری تماس تلفنی می باشد و از محبوب ترین و پر کاربرد ترین پروتکل های تلفنی تحت شبکه در جهان می باشد.

خطوط تلفنی تحت پروتکل sip به سیپ فون و خطوط تلفنی پر ظرفیت تحت sip به سیپ ترانک (SIP Trunk) مشهور می باشند. خطوط سیپ ترانک ظرفیت 30 تماس همزمان را دارا می باشند و زوی مراکز تلفن تحت شبکه یا تجهیزاتی نظیر روتر ها و گیت وی های شبکه قابل استفاده می باشند.

تجهیزات مورد نیاز

در صورتی که فاصله شما با مرکز مخابراتی زیر ۱۵۰ متر باشد فقط احتیاج به یک مرکز تلفن سانترال برای پشتیبانی این خطوط دارید. در حال حاضر تنها مراکز سانترال پاناسونیک سری KX-TDE و KX-TDA قابلیت لینک با خطوط PRI را دارند. البته مراکز تلفن نرم افزاری هم این امکان را ارایه مینمایند. اما در صورتی که فاصله شما با مرکز مخابراتی بیش از ۱۵۰ متر باشد می بایست از دو دستگاه مودم HDSL هم برای دو سر ارتباط استفاده نمایید. یک دستگاه در مخابرات منطقه و دستگاه دیگر در مرکز مشترک نصب میگردد. این مودم ها در دو نوع زیمنس و واتسون معمولا تهیه میگردند، که بنابر تجهیزات مخابراتی منطقه مشترک تعیین میگردد.

مودم E1

این مودم جهت انتقال خط E1 از مخابرات تا مرکز شما میباشد.
برای هر خط E1 شما نیاز به یک مودم دارید. نوع و مدل این مودم را مخابرات برای شما تعیین میکند. بعد از درخواست خرید از مخابرات جهت نصب اقدام میشود . این مودم در محل ، استقرار یافته و با توجه به بهره بری از این نوع خط اقدامات لازم صورت می گیرد.

امکانات خط E1

ضبط مکالمات
توزیع تماس های ورودی
طراحی نحوه پاسخگویی به تماس بصورت تفکیکی
ثبت اطلاعات تماس
گزارشگیری کاربردی و مدیریتی
امکان ضبط پبغام
امکان ارسال و دریافت فکس
انتشار پیام صوتی در لینک های 2 طرفه
امکان اتصال به انواع بانکهای اطلاعاتی شامل oracle، sql server، access
کیفیت صدای فوق العاده ، بدون نویز و شفاف در زمان پخش و… جزئی از امکانات قابل ارائه در این سامانه می باشد.

معایب خطوط E1

این سرویس بصورت استیجاری و فقط به اشخاص حقوقی واگذار می شود .شاید یکی از بزرگترین معایب این خطوط هم همین استیجاری بودن خط میباشد و اینکه این خطوط غیر قابل انتقال به غیر میباشند .قدم اول برای تهیه این خطوط مراجعه حضوری به مرکز امور مشترکین منطقه مخابراتی است . در حال حاضر شرکت مخابرات ایران خطوط نامبرده را از طریق شرکت خدمات اول TCT در تهران و کرج این سرویس را ارائه می‌دهد که مدارک لازم برای متقاضیان شامل روزنامه رسمی که از تاریخ انتشار آن دو سال نگذشته باشد، اساسنامه شرکت، آگهی تاسیس، کد اقتصادی (گواهینامه ثبت نام مودیان مالیاتی)، شناسنامه ملی شرکت، معرفی‌نامه نماینده برروی سربرگ شرکت با امضاء صاحبان دارای حق امضاء به انضمام مهر شرکت است.

تهیه خطوط PRI

این سرویس بصورت استیجاری و فقط به اشخاص حقوقی واگذار می شود. شاید یکی از بزرگترین معایب این خطوط هم همین استیجاری بودن خط باشد و اینکه این خطوط غیر قابل انتقال به غیر می باشند.

هشدار های موجود بر روی خط E1

هشدار هایی که توسط خط E1 نشان داده می شود عبارت است از:

  1. هشدار زرد– نشانگر اخطار راه دور (RAI): سیگنال RAI اتلاف در قابلیت لایه ۱ در رابط کاربر-شبکه را نشان می دهد. اگر قابلیت لایه ۱ به سمت کاربر از بین برود سیگنال RAI به سمت شبکه منتشر می شود و اگر قابلیت لایه ۱ در راستای شبگه از دست برود آنگاه سیگنال RAI در راستای کاربر منتشر می شود.
  2. هشدار آبی– سیگنال نشان دهنده اخطار (AIS): سیگنال AIS برای نشان دادن اتلاف قابلیت لایه ۱ در جهت E به TE در بخش شبکه ای رابط کاربر-شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مشخصات AIS این است که زمان بندی فراهم شده برای TE نبایستی همان ساعت (کلاک) مورد استفاده توسط شبکه باشد. سیگنال AIS فریم بندی نشده است و همانند تمام باینری ها کدگذاری می شود.
  3. هشدار قرمز– از دست رفتن سیگنال (LOS): هنگامی که دامنه سیگنال ورودی برای مدت زمان حداقل ۱ میلی ثانیه به میزان بیش تر از ۲۰ dB کمتر از دامنه حداکثر سیگنال باشد آنگاه احتمالا دستگاه با وضعیت “از دست رفتن سیگنال” مواجه شده است. دستگاه بایستی طی مدت زمان ۱۲ میلی ثانیه از ایجاد اخطار واکنش نشان دهدو

البته خط E1 از عبارت های زرد، آبی و قرمز استفاده نمی کند و این موارد تنها برای مقایسه با T1 آورده شده است.

 

تفاوت خطوط e1 با سیپ ترانک:

تفاوت خطوط e1 با خط سیپ ترانک در نوع استاندارد ارتباطی بین سوییچ ها و مراکز می باشد. به صورت خلاصه خطوط e1 یا pri خطوط دیجیتال می باشند که در سمت سوییچ مخابراتی و مرکز تلفن مشترک نیاز به کارت تلفنی e1 دارند و البته بستر ارتباطی بین مشترک تا مخابرات هم اگر روی زوج سیم مسی باشد با استفاده از مودم و بر اساس پروتکل G.SHDSL می باشد و باید از مودم G.SHDSL برای این منظور استفاده کرد.

خط سیپ ترانک یک خط تحت شبکه می باشد به همین جهت سوییچ مخابراتی و مرکز تلفن سمت مشترک باید تحت شبکه باشد و از پروتکل SIP پشتیبانی نماید. اگر خطوط سیپ ترانک روی سیم مسی و با استفاده از مودم نتقال داده شود مودم ها باید تحت استاندارد G.SHDSL.BIS باشند و بایدمودم G.SHDSL.BIS برای این ارتباط استفاده شود. البته این خطوط از طریق فیبر نوری و یا VDSL هم قابل انتقال می باشد.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی خطوط E1 میتوانید با شماره تلفن 91010204-021 تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *