تیر, 1398 بدون نظر آموزش, مجازی سازی

در این مقاله قصد داریم در مورد تفاوت esx ، esxi ، vsphere ، vCenter و بقیه اصطلاحات مربوطه مطالبی را ارائه دهیم.

تفاوت VSphere client ، VMWare ، ESXi ، vCenter ، VSphere

خیلی از افراد که به تازگی یادگیری سرویس ها و تکنولوژی های مجازی سازی شرکت vmware را شروع نموده اند ،

تفاوت اصطلاحاتی از قبیل  VSphere client ، VMWare ، ESXi ، vCenter ، VSphere را به درستی نمیدانند و بعضاً دیده شده که آنها را به اشتباه به جای یکدیگر به کار میبرند.

به عنوان مثال بسیاری از افراد ، دو عنوان ESXi و VSphere را به جای یکدیگر استفاده میکنند بدون آنکه مطلع باشند که این دو با یکدیگر متفاوت هستند و معادل یکدیگر نمی باشند.

لذا به منظور رفع ابهام، در این مقاله توضیح مختصری راجع به هر یک از اصطلاحاتی که در بالا نام برده ایم ارایه می نماییم:

VMware : نام یکی از معروفترین شرکتهای فعال در زمینه تولید و ارایه سرویس ها و تکنولوژی های مجازی سازی میباشد.

VSphere : نام یک مجموعه از ابزارها و نرم افزارهای شرکت vmware بابت راه اندازی مجازی سازی و مدیریت ساختارهای مبتنی بر مجازی سازی می باشد.

مجموعه VSPhere شامل این اجزا و نرم افزارها میباشد:  ESX / ESXi – vCSA (vCenter) – vSAN – VSphere Client

ESX / ESXi : نام سیستم عامل شرکت VMware میباشد که این سیستم عامل را بر روی سروری که در اختیار داریم نصب کرده و ماشین های مجازی مورد نیاز را در این سرور ایجاد می نماییم.

امروزه از سیستم ESXi استفاده مینماییم که تکنولوژی جدیدتری محسوب میشود و نصب آن آسانتر میباشد و دارای امنیت بیشتری نیز میباشد.

VSphere Client : نام یکی از ابزارهایی است که توسط آن به سرور ESX/ESXi متصل شده و و آن سرور و ماشین های مجازی موجود روی آن را مدیریت  می نماییم.

(vCSA (vCenter : نام یکی از ابزارهای شرکت vmware است که توسط آن، در ساختارها و شبکه هایی که تعداد زیادی سرور ESX/ESXi وجود دارد ، این سرورها را مدیریت می نماییم.

vSAN: نام یک محصول نرم افزاری موجود در مجموعه VSphere است که در سناریوهای پیشرفته، از آن بابت راه اندازی SAN مجازی استفاده می نماییم.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در ضمینه خدمات مجازی سازی و اطلاع از هزینه های پیاده سازی، خرید لایسنس سیتریکس و ریموت دسکتاپ میتوانید به صفحه مجازی سازی Virtualization مراجعه کنید و یا با شماره  91010204 – 021 تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *