شهریور, 1398 بدون نظر آموزش, شبکه

دوره ی CCNP

دورهCCNP  یکی از مدارک ارائه شده توسط شرکت سیسکو می باشد که به افراد توانایی پیکربندی شبکه های WAN و LAN را با استفاده از تجهیزات سیسکو می دهد.

در دوره CCNP بر روی مباحث CCNA تاکید بیشتری می شود و با عمق وسیعتری بررسی می گردد. CCNP برای متخصصینی طراحی شده که در شبکه های وسیع مشغول به کار می باشند.

مدت زمان دوره آموزشی CCNP، 120ساعت و شامل 3 کورس می باشد:

در دوره ابتدایی Route بیشتر به مباحث سیسکو در زمینه مدیریت سیسکو و در دوره Switch درمورد راه اندازی و مدیریت سوئیچ های سیسکو و در نهایت در دوره Tshoot به عیب یابی تجهیزات و شبکه های مبتنی بر Device های سیسکو صحبت میشود.

در واقع می توان گفت گواهی CCNP به افراد توانایی طراحی، اجرا و عیب یابی شبکه های وسیع را می دهد.

علاقه مندان رشته شبکه و سیسکو می توانند پس از گذراندن CCNA سه کورس حرفه ای CCNP را خوانده و ادامه دهند.

CCNP شامل سه کورس مجزا به شرح ذیل است:

Route : بیشتر به مباحث سیسکو در زمینه مدیریت روترهای سیسکو بحث می کند.

Switch : غالبا در مورد راه اندازی و مدیریت سوئیچ های سیسکو آموزش می دهد.

Tshoot : در این کورس ، عیب یابی تجهیزات و شبکه های مبتنی بر Device ها سیسکو مورد بحث قرار می گیرد.

علاقه مندان می توانند پس از دوره CCNA با توجه به دید و شناختی که در رابطه با کلاس های سیسکو به دست آورده اند و با توجه به نیاز شغلی و یا علاقه خود یکی از کورس های فوق را انتخاب نموده و بیاموزند ، اما با توجه به وابستگی و یکپارچگی مباحث ، توصیه اکثر کارشناسان ، فراگیری تمام سه کورس به صورت کامل است.

CCNP مدرک رده دوم شرکت سیسکو بوده و همانگونه که اشاره شد وارد شدن به دوره‌های آموزش CCNP ملزم به گذراندن دوره‌های CCNA می‌باشد. این دوره‌ها به منظور حرفه‌ای‌تر و تخصصی‌تر شدن توانایی‌ها و علم افراد دارای مدرک CCNA در زمینه‌های مطرح شده است.

با توجه به موارد ذکر شده قابل برداشت است که سطح آزمون‌های مدرک CCNP به مراتب دشوارتر و مباحث به مراتب گسترده تر است. فرد دارای مدرک CCNP علاوه بر توانایی انجام وظایف زیرمجموعه CCNA می‌تواند به انجام تخصص‌‌های حرفه‌ای در ابعادی وسیع‌تر مربوط به این شاخه نیز بپردازد.

 

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در ضمینه دوره های سیسکو و پیاده سازی مرکز تلفن سیسکو میتوانید با شماره  91010204 – 021 تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *