فروردین, 1398 بدون نظر آموزش, میکروتیک

مقدمه :

شرکت میکروتیک امکان جدیدی را به نام CAPsMAN جهت مدیریت و کنترل سیستم های AP به بازار عرضه کرده است. این قابلیت جدید در RouterOS این امکان را می دهد که از  راه دور و بدون نیاز به اتصال به هریک از Access Point ها آنها را کنترل نمایید.

برای این کار کافیست دستگاه را در حالت CAPs تنظیم کنید و سپس به‌صورت خودکار شروع به شناسایی و کنترل دستگاه ها می کند.

با استفاده از این روش با تغییر یک تنظیم به آسانی، بلافاصله تمامی APهای شما تنظیمات جدید را خواهد گرفت.

CAPsMAN بر روی تمامی روترها قابل اجرا می باشد در نتیجه نیازی به تغییر سخت‌افزار ندارند، همچنین دستگاه های قدیمی تر با ارتقا RouterOS آنها بسادگی این قابلیت را اجرا خواهند کرد.

سیستم CAPsMAN این اجازه را می دهد که به سرعت شبکه های گسترده ای را ایجاد کنید. انواع روتربرد میکروتیک جدید به همراه قابلیت CAPsMAN از کارخانه به بازار عرضه می شوند بنابراین شما به‌ سادگی با فشار یک دکمه دستگاه فوق را به شبکه CAPsMAN اضافه خواهید کرد.

این قابلیت با اتصال در هر دو لایه‌ی 2 و 3 بین CAPs Manager و AP شما کار می‌کند و نه‌تنها تنظیمات AP را مدیریت، بلکه ترافیک آن‌ها را نیز کنترل  می کند.

امکان CAPsMAN به‌ صورت جداگانه در پکیجی به نام “Wireless-FP” برای OS v6.13 ارائه شده و در پکیج OS v6.14 به‌عنوان گزینه‌ی موجود است که با یک کلید فعال خواهد شد.

CAPsMAN در حال حاضر به‌صورت عمومی به بازار عرضه شده است. کافیست دستگاه های خود را به RouterOS v6.14 ارتقا داده و با یک Reboot، روتربرد شما دارای ویژگی CAPsMAN خواهد شد.

فقط کافیست دکمه را فشار دهید تا دستگاه شما به نزدیک‌ترین کنترل‌کننده‌ی CAPsMAN متصل شود.

نکته شکل: در شکل فوق (Cloud Core Router (CCR مرکز کنترل CAPsMAN است و بالای ساختمان ها 2 عدد SXT میکروتیک جهت برقراری لینک وایرلس وجود دارد که به CCR متصل هستند. همه دستگاه های cAP موجود در ساختمان ها به وسیله CAPsMAN کنترل می شوند. همچنین همان طور که در شکل می بینید همه کامپیوترها و دستگاه های وایرلس به Access Point ها متصل هستند.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *