تیر, 1398 بدون نظر VOIP, آموزش

مقدمه :

همانطور که در مقاله ی سیپ ترانک مخابرات توضیحاتی در مورد سیپ ترانک ، سیپ ترانک مخابرات ، مزایا و نحوه استفاده از سیپ ترانک مخابرات و…  برای شما داده شد در این مقاله در نظر داریم در مورد شماره تلفن ها و تجهیزات مورد نیاز سیپ ترانک اطلاعات بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

همانطور که قبلا گفته شد سیپ ترانک مخابرات لینک انتقال صوت بر بستر دیتا با استفاده از پروتکل sip می‌باشد. در نسل جدید شبکه‌های مخابراتی (NGN) که کلیه ارتباطات بر مبنای IP می‌باشد، جهت ارتباط بین مراکز تلفنی و همچنین ارتباط مراکز تلفن خصوصی ( PBX) از ترانک‌های بسته‌ای (PACKET TRUNK) استفاده می‌شود که نوعی از آن SIP TRUNK می‌باشد و جایگزین ارتباطات PRA و E۱ در شبکه‌های TDM است.

خطوط تلفنی که از سمت مخابرات در اختیار شرکت ها یا اشخاص حقوقی و حقیقی قرار داده میشود براساس نیاز آن مجموعه میباشد که کلا به سه صورت است:

1- خطوط چهار رقمی

2- خطوط پنج رقمی

3- سرویس TEL30

مخابرات ایران خطوط 4 یا 5 رقمی را با پروتکل SIP از طریق بستر شبکه G.SHDSL.Bis ارائه می دهد. ثبت نام این خطوط با سر شماره های چهار یا پنج رقمی به صورت یک طرفه و یا دو طرفه توسط امور مشترکین مخابرات مناطق انجام می شود. واگذاری خطوط سیپ ترانک تنها به شرکت ها و اشخاص حقوقی امکان پذیر است. حداقل تعداد کانال موجود در هر ترانک 30 کانال می باشد و به معنی 30 تماس (یا 30 خط تلفن) همزان می باشد.

                                             

سرویس خط تلفن 5 رقمی سیپ ترانک (SIP Trunk) که صرفاً به مشترکین حقوقی (دارای روزنامۀ رسمی، شناسۀ ملی، و کد اقتصادی) واگذار می گردد، با استفاده از بستر دیتای مخابرات جایگزین سرویس های خطوط تلفن 5 رقمی PRI (یا E1) شده است.
خط تلفن 5 رقمی به صورت زوج سیم مسی با ظرفیت حداقل 30 کانال در محل مشترکین تحویل می گردد و هر کانال را میتوان معادل یک خط تلفن شهری در نظر گرفت، با این تفاوت که همۀ این خطوط دارای یک سر شماره می باشند.

هر زوج سیم قابلیت ارائۀ تا 60 کانال (60 تماس همزمان با شمارۀ پنج رقمی مشترک بدون اشغالی) را دارد و شرکت مخابرات سرویس سیپ ترانک را با توجه به امکانات مرکز مخابراتی پوشش دهندۀ محل بهره برداری متقاضیان با ظرفیت حداکثر 240 کانال بر روی 4 زوج سیم مسی ارائه می نماید.

مزایای استفاده از سرویس خط تلفن 5 رقمی سیپ ترانک:

• امکان استفاده از 30 کانال مکالمه بر روی یک زوج سیم و یک سر شماره.
• قابلیت جابجای خط تلفن 5 رقمی در سراسر استان تهران بدون تغییر شماره تلفن.
• قابلیت پیاده سازی بر روی سیستم های سانترال قدیمی(TDA,TDE,824) .
• قابلیت ارتباط به سایر نرم افزار های دیگر مانند نرم افزار اتوماسیون، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM و..
• امکان پیاده سازی بر روی سرور های ویپ و امکان پاسخگویی تماس ها بر روی گوشی های موبایل و لپ تاپ بصورت نرم افزاری.

از آنجا که سرویس خط 5 رقمی سیپ ترانک از فن آوری ویپ (VoIP) یا انتقال صوت بر بستر پروتکل IP استفاده می نماید (سیم های این سرویس مانند سیم های خط تلفن معمولی دارای بوق نمی باشند و در عمل یک سرویس دیتا محسوب میشود) و برای بهره برداری از آن می بایست همانند سایر ارتباطات دیتا از قبیل اینترنت ADSL خانگی زوج سیم (یا زوج سیم های) مربوطه در محل مشترک ابتدا به یک مودم متصل گردند (این مودم ها با مودم های اینترنت ADSL خانگی تفاوت دارند) و سپس خروجی مودم به تجهیزات تلفنی داخل مشترک متصل گردد.

تجهیزات تلفنی سمت مشترک می بایست قابلیت پشتیبانی و کارکرد با فن آوری VoIP و ترانک مخابراتی سیپ را داشته باشند. با توجه به تنوع راهکارها و تجهیزات پشتیبانی کنندۀ سیپ ترانک و ویپ و همچنین شرایط متفاوت متقاضیان این سرویس از لحاط نوع کاربرد، اندازۀ سازمان، نیاز به نوع و نحوۀ برقراری تماس ها، تجهیزات تلفنی موجود و میزان همخوانی آن با سیستم جدید و غیره امکان انتخاب های زیادی در مقابل متقاضیان قرار می دهد.
به همین دلیل استفاده از مشاورۀ کارشناسان و پیمانکاران خبره در حوزه های فن آوری ارتباطات دیتا و مخابرات پیش از ارائۀ درخواست سرویس تلفن 5 رقمی سیپ ترانکبه متقاضیان این سرویس قویاً پیشنهاد می گردد تا بتوانند با آگاهی لازم در خصوص انتخاب مناسبترین راهکار و تجهیزات مربوطه از نظر کارآیی، توجیه اقتصادی، و امکانات توسعه های آینده انتخابی درست در این زمینه داشته و از صرف هزینه های بی دلیل اجتناب نمایند.

مزایای خطوط 4 یا 5 رقمی برای شرکت ها و مشاغل:

افزایش اعتبار شرکت : خطوط چهار یا پنج رقمی اعتبار شرکت ها را بیشتر می کند و سبب اعتماد بیشتر مشتریان می شود.

افزایش فروش و تسهیل بازاریابی : این خطوط در جلب توجه مشتریان و جذب مشتری تاثیر بسزایی دارند.

عدم اشغالی و تعداد خطوط بالا : خطوط سیپ ترانک با تعداد کانال های بالا ارائه می شود ( 30 کانال به بالا ) و به همین دلیل خطوط هیچ گاه اشغال نمی شوند.

تخصیص شماره دلخواه : در خطوط سیپ ترانک با طول ارقام 8 رقم امکان ساخت و تخصیص شماره های دلخواه به هر بخش یا داخلی از شرکت وجود دارد

برقراری خطوط تنها از طریق یک زوج سیم تلفن: یکی از مزایای سیپ ترانک مخابرات برقراری خطوط از طریق تنها یک زوج سیم تلفن است. بنابراین شما برای استفاده از 30 خط یا بیشتر تنها به یک زوج سیم تلفن نیاز خواهید داشت.

تجهیزات مورد نیاز جهت راه اندازی خطوط تلفنی 4 یا 5 رقمی سیپ ترانک:

مودم مخابراتی ( G.SHDSL.Bis)

سرور VOIP یا سانترال تحت شبکه ( پیشنهاد ما استفاده از سرور می باشد)

گوشی های IP Phone

گیت وی جهت استفاده از خطوط معمولی ( در صورت نیاز استفاده می شود جهت مشاوره با مجموعه پرشین مشاور تماس حاصل نمایید )

پسیو شبکه شامل کابل کشی و تجهیزات سوئیچ شبکه ( نیاز به مشاوره و کارشناسی دارد)

نکات مهم در زمینه خط تلفن های 4 یا 5 رقمی و سیپ ترانک های مخابراتی

نکته 1 : متاسفانه امکان ارائه این خطوط به اشخاص حقیقی وجود ندارد و خطوط سیپ ترانک تنها به شرکت های ثبت شده و دارای گواهینامه ثبت نام مالیاتی قابل ارائه است. در واقع شرکت های ثبت شده نیز می بایست در سیستم مالیاتی کشور ثبت نام کرده باشند.

نکته 2 : خطوط تلفنی سیپ ترانک با بالاترین کیفیت ممکن توسط شرکت مخابرات ایران ارائه می شود و تماس های تلفنی شما با بالاترین کیفیت ممکن انجام خواهد شد.

نکته 3 : امکان اتصال خطوط تلفن 5 رقمی به سانترال های قدیمی آنالوگ از طریق گیت وی مبدل به سانترال های قدیمی وجود دارد اما به دلیل افت کیفی صدا و مشکلات متعدد استفاده از سانترال های قدیمی توصیه نمی شود. بهترین راه حل جمع آوری سانترال های قدیمی و استفاده از سرور ویپ می باشد.

نکته 4 : چنانچه پسیو شبکه در محل شما موجود باشد حداکثر زمان نصب و راه اندازی سیپ ترانک و تجهیزات ویپ 3 الی 5 ساعت می باشد. در صورتی که محل مجهز به بستر شبکه نباشد ابتدا پسیو با توجه به وسعت پروژه نصب و راه اندازی می شود و در نهایت سرور ویپ و سیپ ترانک روی پسیو شبکه نصب می گردد که جهت برآورد زمانی دقیق باید محل مورد نظر کارشناسی شود.

-نکته : ویژگی و یا نقطه تمایز اصلی سرویس TEL30  این است که مشترکین حقیقی نیز می‌توانند مانند مشترکین حقوقی از آن بهره مند شوند.

مدارک لازم جهت ثبت نام و خرید خطوط سیپ ترانک مخابرات (Sip Trunk):

اساسنامه شرکت + کپی از تمامی صفحات آن

آگهی های روزنامه رسمی شرکت شامل آگهی تاسیس + تمامی تغییرات به همراه کپی از تمامی آگهی ها

اصل و کپی گواهینامه ثبت نام مالیاتی کشور

کپی شناسنامه + کارت ملی تمامی صاحبین حق امضای شرکت

فرم تعهد نامه روی سربرگ شرکت مهمور به مهر شرکت و با امضای صاحبین حق امضا

فرم درخواست سیپ ترانک خطاب به رئیس مخابرات منطقه روی سربرگ شرکت و مهمور به مهر شرکت وبا امضای صاحبین حق امضا

پرینت از سایت شناسه ملی جهت احراز هویت

تکمیل قرارداد Sip Trunk مخابرات منطقه

مجموعه پرشین مشاور با استفاده از کارشناسان و متخصصان حرفه ای حوزه شبکه و مخابرات آماده ارائه خدمات مشاوره، ارائه طرح های پیشنهادی مناسب و بهینه بر اساس نیاز و امکانات موجود هر مشترک، پیاده سازی انواع روش های راه اندازی سرویس خط تلفن 5 رقمی سیپ ترانک و پشتیبانی و نگهداری سرویس سیپ ترانک می باشد.

از جمله خدمات تخصصی مجموعه پرشین مشاور ، نصب انواع خط تلفن 4 یا 5 رقمی و راه اندازی سیپ ترانک های مخابراتی می باشد. شما می توانید کلیه مراحل را از صفر تا صد به ما بسپارید و یا در صورت برقراری Sip Trunk خود جهت خرید تجهیزات و نصب سیپ ترانک با مجموعه پرشین مشاور تماس حاصل نمایید.

این شرکت نمایندگی فروش انواع تجهیزات و مودم های مخابراتی می باشد و کلیه محصولات را به بهترین قیمت و بالاترین کیفیت به همراه گارانتی معتبر تقدیم می کند.

خدمات مجموعه پرشین مشاور:

مشاوره تلفنی و جلسه مشاوره حضوری رایگان
طراحی، نصب و راه اندازی تلفن 5 رقمی سیپ ترانک (sip trunk)
1- روی انواع سانترال پاناسونیک از جمله TDA و TDE و حتی مدلهای 8/24 و 6/16 بدون نیاز به تعویض سانترال موجود با کمترین هزینه ممکن
2- روی روتر های سیسکو سری 2800 از جمله :
cisco 2811
3-به صورت نرم افزاری روی انواع سرور و حتی کامپیوتر معمولی با امکانات صف انتظار، منشی گویا و … با الستیکس
مشاوره تلفنی و جلسه مشاوره حضوری رایگان

خدمات مرتبط با سیپ ترانک و VoIP
نصب و راه اندازی پسیو شبکه شامل طراحی شبکه، کابلکشی، نصب سوئیچ های مورد نیاز و …
نصب و راه اندازی سرور ویپ
نصب و راه اندازی سیستم های تلفن گویا IVR با لایه بندی های مختلف
نصب و تعریف انواع DIAL Plan برای مقاصد مختلف
نصب و راه اندازی مودم های G.SHDSL و E1
نصب و راه اندازی سیستم انتظار در صف
نصب و راه اندازی انتقال خطوط تلفن از طریق اینترنت و یا شبکه
راه اندازی انواع شبکه های رادیویی، دکل و لینک های وایرلس
کلیه خدمات مرتبط با شبکه و سیستم های تلفنی ویپ VoIP

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر و راه اندازی سیپ ترانک مخابرات میتوانید به صفحه راه اندازی سیپ ترانک  و یا با شماره تلفن 91010204-021 تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *