تیر, 1398 بدون نظر VOIP, آموزش

مقدمه : در این مقاله قصد داریم به معرفی و نحوه راه اندازی سرویس مخابراتی TEL30 بپردازیم ، امیدواریم این موارد برای شما عزیزان کاربردی باشد.

شرح سرویس:
مخابرات منطقه تهران با توجه به نیاز متقاضیان به ویژه اشخاص حقیقی، شماره تلفن ۸ رقمی رند و عادی بر بستر
siptrunk را با عنوان سرویس + TEL۳۰ (تل سی پلاس)  ارایه می نماید. این سرویس امکان مدیریت هم زمان n تماس
تلفنی را فراهم می کند و قابل واگذاری به کلیه متقاضیان می باشد.
متقاضی این سرویس می تواند با پرداخت هزینه های مرتبط با شماره های ۸ رقمی رند، از مزایای شماره های رند، همراه با
دیگر امکانات این سرویس بهره مند شود.

مزایا:

  •  امکان واگذاری به هر دو دسته افراد حقیقی و حقوقی
  •  جایگزین مناسب برای سرویس پی در پی
  •  امکان برقراری n تماس هم زمان )حداقل ۳۰ کانال( بدون دریافت بوق اشغال
  •  عدم وجود محدودیت جغرافیایی

هزینه ها:

  •  هزینه یک خط تلفن )تلفن هشت رقمی عادی( –
  •  هزینه های لینک – E۱ یا Sip Trunk )برای هر ۳۰ کانال(
  •  هزینه شماره تلفن رند )در صورت رند بودن( –

مراحل ثبت نام:
– در قسمت ثبت درخواست مشترک، “مدیریت درخواست های Sip Trunk ” با انتخاب نوع کد TEL۳۰+ ، درخواست
را ثبت نموده و مابقی مراحل مانند فرآیند ثبت نام Sip Trunk دنبال می گردد.

برتری های سرویس SIP Trunk و TEl30

ماهیت نرم افزاری

سرویس SIP Trunk برتری های بسیازی نسبت به E1-PRI داشت و دارد و از مهمترین آنها می توان به ماهیت نرم افزاری آن اشاره نمود که ارائه سرویس بدون نیاز به پورت سخت افزاری را برای کابر فراهم می نمود و این امر باعث می شد که به راحتی و با اضافه نمودن یک سرور که سرور نیز می تواند به صورت مجازی فراهم گردد ، بتوان ظرفیت سیستم را افزایش داد. این مهم برای سرویس TEL30 که در حال حاضر جایگزین SIP Trunk شده نیز صدق می کند و TEL30 نیز ماهیت کاملاً نرم افزاری دارد.

مزیت سرویس SIP Trunk و E1-PRI نسبت به TEL30

بهره مندی از DID

سرویس SIP Trunk و E1-PRI که از طرف شرکت مخابرات ارائه می شد با سرشماره ۴ رقمی و ۵ رقمی همراه بود (عمدتاً ۵ رقمی و برای سازمان ها و شرکت های با شرایط خاص ارائه شماره ۴ رقمی نیز امکان پذیر بود) که استفاده از سرشماره ۵ رقمی امکان ارائه سرویس DID با Direct Inward Dial که در قدیم به اسم دورشوال معروف بود را برای کاربر امکان پذیر می ساخت با استفاده از سرویس DID این امکان وجود دارد که به ازای هر کاربر  یک شماره داخلی در نظر گرفت و شخص تماس گیرنده به جای شماره گیری ۵ رقم ، شماره گیری را به صورت ۸ رقم انجام دهد.

به طور مثال داخلی کاربر ۱۰۱ است و سرشماره SIP Trunk پنج رقمی و ۲۲۲۲۲ می باشد ، شخص تماس گیرنده با گرفتن شماره ۲۲۲۲۲۱۰۱ به صورت مستقیم به کاربر مورد نظر متصل می شود و نیازی به ارتباط با اپراتور و یا برقراری ارتباط از طریق IVR ندارد. به کار گیری DID می تواند بسیار کارآمد باشد ولی باعث از دست رفتن شماره های مخابرات نیز می گردد چون برای هر سرویس SIP Trunk و استفاده از سرشماره ۵ رقمی درواقع ۱۰۰۰ شماره استفاده می گردد و در خیلی مواقع به هدر می رود چون لزوماً هر سازمان ۱۰۰۰ نفر کارمند ندارد!!!!!!!!!!!!!

با توجه به موارد بالا شرکت مخابرات اقدام به تغییر سیاست خود نمود و سرویس جدیدی ارائه کرد به نام Tel30 که این سرویس همانند سرویس SIP Trunk می باشد و با این تفاوت که به هر کاربر تنها یک شماره ۸ رقمی اختصاص می یابد در واقع به جای ۱۰۰۰ شماره یک شماره به کاربر اختصاص می یابد و این شماره می تواند شامل ۳۰ کانال خط و یا بیشتر باشد.

مزیت سرویس TEL30 نسبت به SIP Trunk

از معدود برتری های سرویس TEL30 نسبت به SIP Trunk این است که مخابرات این امکان را فراهم کرده تا علاوه بر افراد حقوقی ، امکان واگذاری سرویس TEl30 به افراد حقیقی نیز وجود داشته باشد یعنی یک کاربر خانگی نیز می تواند از این سرویس بهره مند گردد.

امکانات مورد نیاز برای راه اندازی این سرویس و همچنین نحوه دریافت آن برای کاربر هیچ تفاوتی با سرویس SIP Trunk ندارد.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر و راه اندازی سرویس TEL30 مخابراتی میتوانید به صفحه راه اندازی سرویس مخابراتی TEL30 و یا با شماره تلفن 91010204-021 تماس حاصل فرمایید.

 
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *