اردیبهشت, 1398 بدون نظر VOIP, آموزش

همان طور که در مقاله ی “معرفی و آموزش تنظیمات اولیه محصولات زایکو ” محصولات زایکو را (Zycoo) را معرفی کردیم و نحوه اتصال به آن و تنظیمات اولیه برروی آن را نیز آموزش دادیم. در این مقاله سعی داریم یک سناریو ساده با یکی از محصولات زایکو پیاده سازی نماییم. لازم به ذکر است در این سناریو قصد داریم ارتباط تلفنی کارمندان و پرسنل یک سازمان را با یکدیگر، با استفاده از بستر LAN موجود، برقرار سازیم.

شروع راه اندازی سیستم ویپ (VOIP)

قبلا در بلاگ نوران مقاله ویپ چیست؟ را برای شما به رشته تحریر در آورده بودیم، در این مقاله قصد داریم نحوه نصب و راه اندازی سیستم ویپ را برایتان شرح دهیم.

ابتدا چند Extension در IP PBX زایکو ایجاد می کنیم.

ایجاد Extension:
به صورت پیش فرض 10 Extension در IP PBX های زایکو وجود دارد(800- 809) که برای ایجاد Extensionهای دلخواه می توان آنها را ویرایش کرد و یا با حذف آنها Extension  های مورد نظر خود را ا یجاد کرد.

برای ایجاد Extension با Range دلخواه خود باید Range پیش فرض(Zycoo (800-829 را تغییر دهید به این منظور وارد مسیر Advanced > Options شوید و در قسمت User extensions،Range دلخواه خودرا وارد نمایید و روی Save  کلیک کنید.

 

حال برای ایجاد Extension وارد مسیر Basic>Extensions  می شوید، بروی New user کلیک کرده، Name، Password و Extension  دلخواه را وارد کرده و بروی Save کلیک کنید.

به همین ترتیب سایر Extension ها را ایجاد می کنید.

بعد از انجام هر تغییراتی در Zycoo باید روی دکمه Activate Changes در بالای صفحه کلیک کنید.

بعد از ایجاد Extension ها باید IP Phoneها در Zycoo IP PBX ثبت شوند، برای این کار باید به تنظیمات  IP Phone وارد شوید و Extension مورد نظر،Password، ادرس (IP BPX (SIP Server را وارد نمایید.

به همین ترتیب سایر IP Phone ها در IP PBX  ثبت می شوند.

برای نمایش کاربرانی که در SIP Server ثبت شده اند می توان از قسمتOperator در منوی سمت چپ استفاده کرد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *