مرداد, 1398 بدون نظر آموزش, شبکه

مایکروسافت نسخه ی جدید ویندوز سرور2019 را با عنوان vNext Long-Term Servicing Channel (LTSC) معرفی کرده است؛ این نسخه از ویندوز سرور، هم امکانات pc را دارد و هم به 18 زبان مختلف در دسترس است . در این مقاله قصد داریم برخی از ویژگی های ویندوز سرور 2019 را با شما به اشتراک بذاریم ، شما هم تجربه های خود را با ما به اشتراک بذارید .

ویندوز سرور ۲۰۱۹ که براساس نسخه قبلی می باشد، در بخش های متنوعی دچار تغییرات و بهینه سازی شده است که این تغییرات در بخش های امنیت، پلتفورم برنامه و عملکرد هیبریدی صورت گرفته است.

تغییرات کلی ویندوز سرور ۲۰۱۹

در ظاهر و باطن اصلی ویندوز سرور ۲۰۱۹، دو تغییر عمده ایجاد شده است که اولی Desktop Experience و دومی System Insights می باشد. اولین ویژگی در اصل همان تغییرات ظاهری ویندوز سرور است که برای بهبود رضایت مشتری ایجاد شده و کاربران می توانند با انتخاب خود، تغییرات ظاهری جدیدی را برای ویندوز سرور ۲۰۱۹ ایجاد کنند.

دومین تغییر که System Insights نام دارد، ویژگی جدیدی است که در ویندوز سرور ۲۰۱۹ تعبیه گردیده است. این ویژگی به آنالیز داده های سرور شما پرداخته و هر چه که در سرور شما اتفاق می افتد را ارزیابی می کند و به شما یک گزارش می دهد تا شما بتوانید سرورتان را بهینه سازی کنید. این ویژگی قادر است تمام نقاط ضعف سرور را نیز شناسایی کند و گزارش بدهد.

Desktop Experience (رابط گرافیکی)

از آنجایی که ویندوز سرور ۲۰۱۹ یک (Long-term Servicing Channel (LTSC است، شامل Desktop Experienceنیز میشود. (این مورد شامل ویندوز سرور نسخه ۱۷۰۹، ۱۸۰۳، ۱۸۰۹ نمیشود، به این دلیل که نسخه های (Semi-Annual Channel (SAC شامل طراحی Desktop Experience نمیباشند یا به عبارت دیگر بدون رابط گرافیکی هستند. این نسخه به صورت Server Core و Nano Server هستند.).

در ویندوز سرور ۲۰۱۶ نیز، در طول نصب سیستم عامل میتوانید بین نسخه های Server Core و سرور با Desktop Experience انتخاب کنید.


System Insights

System Insights ویژگی جدید در ویندوز سرور ۲۰۱۹ است که پیشبینی آماری را برای ویندوز سرور فراهم میکند. این قابلیتپیشبینی، به وسیله مدل یادگیری ماشین ایجاد شده است، که به صورت محلی، داده های سیستمی ویندوز سرور مثل رخداد ها و performance counter ها را آنالیز میکند،به این صورت Insight (دید جامع) از کارکرد سرور شما را فراهم میکند که به این جهت به شما کمک میکند که هزینه های بالای عملیاتی که مربوط به مشکلات مدیریتی  راه اندازی سرور هستند را کاهش دهید.


Hybrid Cloud

Server Core app compatibility feature on demand

ویژگی Server Core app compatibility feature on demand سازگاری اپلیکیشن ها با Windows Server Core را از طریق افزودن باینری ها و کامپوننت های مورد نیازی ویندوز سرور نسخه Desktop Experience بدون افزودن کل محیط گرافیکی Windows Server Desktop Experienceانجام میدهد.

این کار باعث افزایش کارایی و سازگاری Server Core میشود، در حالی که آن را بسیار سبک و انعطاف پذیر نگه میدارد.

این ویژگی feature on demand در نسخه های ISO جداگانه وجود دارد، که میتواند به Windows Server Core از طریق DISM افزوده شود.


امنیت

(Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP

سنسور های ATP، حملات سطح کرنل و مموری را آشکار میکنند و از طریق حذف فایل ها و پراسس های مخرب، به آن ها واکنش نشان میدهند.

Windows Defender ATP Exploit Guard قابلیت جدید جلوگیری از نفوذ به هاست است. چهار بخش از Windows Defender ATP Exploit Guard برای محافظت از دستگاه برای جلوگیری از انواع حملات و بلاک کردن رفتار های رایج استفاده شده در حملات باج افزار ها هستند، در عین حال به شما امکان بالانس بین کاهش ریسک امنیتی و سرعت را میدهد.

 • (Attack Surface Reduction (ASR مجموعه ای از کنترل هایی هستند که کمپانی ها میتوانند برای جلوگیری از نفوذ بدافزار به سیستم استفاده کنند، که این کار از طریق بستن فایل های مخرب مشکوک (مثل فایل های آفیس)، اسکریپت ها، حرکات مشکوک رباتها، رفتار باج افزار ها و تهدیدات مبتنی بر ایمیل انجام میشوند.
 • Network Protection سیستم های انتهایی را در برابر تهدیدات مبتنی بر وب از طریق بستن هر گونه پراسس خروجی دستگاه به سمت هاست و IP های غیر قابل اطمینان از طریق Windows Defender SmartScreen حفاظت میکند.
 • Controlled folder access داده های حساس را در برابر باج افزار از طریق بستن پراسس های غیر قابل اطمینان در برابر دسترسی به پوشه های حفاظت شده، در امان نگه میدارد.
 • Exploit protection مجموعه ای از راه حل ها برای حل باگ های امنیتی است که سیستم و اپلیکیشن های شما را در برابر خطرات حفاظت میکند (که با EMET جایگزین شده است.).

Windows Defender Application Control (با نام دیگر Code Integrity (CI) policy) در ویندوز سرور ۲۰۱۶ انتشار یافت. فیدبک های مشتریان به این صورت بود که این ویژگی، مناسب است اما استقرار آن سخت است. برای حل این مشکل، مایکروسافت پالیسی های پیشفرض CI ایجاد کرده است که اجازه میدهد همه فایلهای ویندوزی و اپلیکیشن ها، مثل SQL Server مجاز باشند و همه فایلهای اجرایی که از CI رد میشوند، بلاک شوند.


امنیت با استفاده از (Software Defined Networking (SDN

امنیت با استفاده از SDN باعث افزایش اطمینان مشتری در محیط های کاری، چه به صورت محلی یا ابری میشود.

این بهبود های امنیتی در پلتفرم SDN معرفی شده در ویندوز سرور ۲۰۱۶ یکپارچه سازی شد.

برای دیدن لیست کاملی از موارد تازه در SDN میتوانید به سایت مایکروسافت مراجعه کنید.


بهبود های Shielded Virtual Machines

 • بهبود Branch office

اکنون میتوانید shielded virtual machine ها را در ماشین هایی با ارتباط متناوب با Host Guardian Service از طریق دستکاری در fallback HGS جدید و ویژگی های offline mode اجرا کنید. Fallback HGS به شما اجازه میدهد که مجموعه دومی از URL ها برای Hyper-V پیکربندی کنید تا تست کند که آیا میتواند به سرور HGS اصلی برسد یا خیر.

Offline mode این امکان را به شما میدهد shielded VM ها را روشن کنید، حتی اگر HGS قابل دسترسی نباشد، البته تا زمانی که ماشین مجازی با موفقیت شروع شود و پیکربندی امنیتی هاست تغییر نکرده باشد.

 • بهبودهای رفع خطا

مایکروسات نحوه رفع خطا یا به عبارت دیگر troubleshooting مربوط به shielded virtual machine را از طریق فراهم کردن پشتیبانی برای VMConnect Enhanced Session Mode و PowerShell Directساده تر کرده است. این ابزار ها بیشتر در شرایطی مفید هستند که شما ارتباط شبکه به VM را از دست داده اید و باید پیکربندی آن را برای بازگرداندن دسترسی، بروزرسانی کنید.

این ویژگی ها نیازی به پیکربندی ندارند و به صورت اتوماتیک در زمانی که یک Shielded VM روی یک هاست Hyper-V که ویندوز سرور نسخه ۱۸۰۳ را نصب دارد، فعال میشود.

 • پشتیبانی از لینوکس

اگر محیط سیستم عاملی ترکیبی دارید، لازم است بدانید که اکنون ویندوز سرور ۲۰۱۹ سیستم عامل های اوبونتو، Red Hat Enterprise Linux و SUSE Linux Enterprise Server را درون Shielded virtual machine ها پشتیبانی میکند.

HTTP/2 برای دسترسی وب سریعتر و امنتر

 • بهبود ترکیب کانکشن ها برای فراهم کردن قابلیت وبگردی امن و قابل اطمینان.
 • ارتقاء مذاکره سمت سرور HTTP/2 برای حل مشکل قطع ارتباطبه صورت اتوماتیکو سادگی در استقرار.
 • تغییر سیاست TCP congestion به حالت Cubic برای افزایش بازدهی.

ذخیره سازی

در اینجا برخی از تغییراتی که در Storage ویندوز سرور ۲۰۱۹ انجام شده است را بررسی میکنیم. برای جزئیات بیشتر میتوانید به صفحه مایکروسافت مراجعه کنید.

Storage Migration Service

Storage Migration Service یک تکنولوژی جدید است که مهاجرت سرورها به نسخه جدید ویندوز سرور را ساده تر میکند. این تکنولوژی یک ابزار گرافیکی فراهم میکند که داده ها را در سرور مینویسد، داده و پیکربندی را به سرورهای جدید انتقال میدهد و هویت های سرورهای قدیمی را به سرورهای جدید انتقال میدهد، بنابراین اپلیکیشن ها و کاربران نیازی به تغییر چیزی ندارند. برای اطلاعات بیشتر بخش Storage Migration Service را از سایت مایکروسافت مطالعه کنید.

Storage Spaces Direct

اینجا لیستی از ویژگی های موجود در Storage Spaces Direct است.

 • Deduplicate کردن و فشرده سازی برای درایو ها به فرمت ReFS
 • پشتیبانی برای persistent memory
 • Nested resiliency برای دو نود hyper-converged infrastructure at the edge
 • کلاستر دو سروره با استفاده از فلش USB به عنوان witness
 • پشتیبانی از Windows Admin Center
 • تاریخچه کارایی
 • گسترش گنجایش تا ۴ PB به ازای هر کلاستر
 • Mirror-accelerated parity دو برابر سریعتر است
 • تشخیص Drive latency outlier
 • محدود کردن تخصیص درایو ها برای افزایش تحمل خطا

Storage Replica

 • Storage Repica اکنون در Windows Server 2019 Standard Edition موجود است.
 • Test failover یک ویژگی جدیدی است که اجازه mount کردن storage مقصد برای معتبر کردن replication یا داده بکاپ را میدهد.
 • بهبود لاگ کارایی Storage Replica
 • پشتیبانی از Windows Admin Center

Failover Clustering

در ادامه لیستی از ویژگی های جدید اضافه شده به Failover Clustering برای شما ایجاد کردیم.

 • Cluster sets (مجموعه کلاستر ها)
 • Azure-aware clusters (کلاستر های آگاه از Azure)
 • Cross-domain cluster migration (مهاجرت کلاستر بین دامنه ای)
 • USB witness
 • بهبود ساختار cluster
 • Cluster Aware Updating از Storage Spaces Direct پشتیبانی میکند.
 • بهبود file share witness
 • Cluster hardening (افزایش امنیت کلاستر)
 • Failover Cluster از احراز هویت NTLM استفاده نمیکند.

 


 

Application Platform

Container های لینوکس در ویندوز

اکنون میتوانید با استفاده از یک دامون (daemon) داکر (docker) یکسان، کانتیرهای مبتنی بر ویندوز و لینوکس را در یک هاست کانتینر ویندوز اجرا کنید. این کار باعث میشود که شما یک محیط هاست کانتینر ناهمگون داشته باشید، در حالی که انعطاف پذیری برای توسعه دهندگان اپلیکیشن ایجاد میکند.

 

پشتیبانی از Kubernetes

ویندوز سرور ۲۰۱۹ کماکان در حال بهبود محاسبات، شبکه و ذخیره سازی از زمان انتشار semi-annual channel است تا Kubernetes را در ویندوز پشتیبانی کند. جزئیات بیشتری در نسخه های بعدی Kuberenetes در دسترس است.

 • Container Networking در ویندوز سرور ۲۰۱۹ قابلیت استفاده Kubernetes در ویندوز را از طریق بهبود انعطاف پذیری پلتفرم شبکه و پشتیبانی از پلاگین های container networking فراهم کرده است.
 • Workload های استقرار یافته روی Kuberenetes قادر به استفاده از امنیت شبکه برای حفاظت از سرویس های ویندوزی و لینوکسی با استفاده از ابزارهای جاسازی شده هستند.

 

 

بهبود container ها

 • بهبود احراز هویت

مایکروسافت، احراز هویت را در container ها را ساده تر و قابل اطمینان تر کرد، که چندین محدودیت موجود در نسخه های قدیمی مایکروسافت را برداشته است.

 

 • سازگاری بهتر اپلیکیشن

کانتینرسازی اپلیکیشن های مبتنی بر ویندوز بسیار ساده تر شده است: سازگاری اپلیکیشن برای ایمیج ها windows server core افزایش یافته است. برای اپلیکیشن هایی با وابستگی های API اضافی، سومین base image وجود دارد که این ایمیج، ویندوز است.

 

 • کاهش سایز و افزایش کارایی

سایز دانلود ایمیج base container ها، سایز روی دیسک و زمان استارت شدن آنها بهبود یافته است. این کار جریان container را سریعتر میکند.

 

 • تجربه مدیریتی با استفاده از Windows Admin Center

مایکروسافت نحوه فهمیدن اینکه کدام کانتینر ها در حال اجرا روی کامپیوتر هستند را راحت تر کرده است و مدیریت کانتینر خاص را با استفاده از ابزاری در Windows Admin Center فراهم کرده است.

 

شبکه های رمزنگاری شده (Encrypted Networks)

شبکه های رمزنگاری شده – رمزنگاری کارت های شبکه مجازی امکان رمزنگاری ترافیک کارت شبکه بین ماشین های مجازی ای که با هم در یک سابنت در حال برقراری ارتباط هستند را فراهم میکند که به صورت Encryption Enabled علامت زده میشوند.

علاوه بر آن برای رمزنگاری پکت ها در سابنت های مجازی از (Datagram Transport Layer Security (DTLS استفاده میکند. DTLS در برابر شنود (eavesdropping)، دستکاری، و جعل به وسیله افرادی که به شبکه فیزیکی دسترسی دارند، حفاظت میکند.

 

بهبود کارایی شبکه برای workload های مجازی

این ویژگی توان شبکه را برای ماشین های مجازی بدون نیاز به اعمال تغییرات یا بررسی هاستتان ماکسیموم میکند. این کار باعث کاهش هزینه های تعمیر و عملیاتی میشود در حالی که دسترسی هاست هایتان را افزایش میدهد. این ویژگی های جدید عبارتند از:

 • Receive Segment Coalescing در vSwitch
 • (Dynanmic Virtual Machine Multi-Queue (d.VMMQ

 

Low Extra Delay Background Transport

(Low Extra Delay Background Transport (LEDBATیک ارائه دهنده بهبود یافته در برابر تاخیر و کنترل ازدحام است که به صورت اتوماتیک پهنای باند را به کاربران و اپلیکیشن ها تخصیص میدهد، در حالی که کل پهنای باند در دسترس را در زمانی که شبکه در حال استفاده نیست، در بر میگیرد.

 

Windows Time Service

این ویژگی سازگار با UTC است، همینطور یک پروتکل جدید به نام Precision Time Protocol و ردیابی نقطه انتهایی به نقطه انتهایی دیگر را معرفی میکند.

 

High performance SDN gateways

High performance SDN gateways یا به عبارت دیگر گیتوی های SDN با کارایی بالای، کارایی را برای کانکشن های IPsec و GRE بهبود میبخشد و توان بسیار بالایی با مقدار کم مصرف CPU به ارمغان می آورد.

 

New Deployment UI و اکستنشن Windows Admin Center برای SDN

اکنون در ویندوز سرور ۲۰۱۹، میتوانید سرور را از طریق یک رابط کاربری جدید مدیریت کنید و با استفاده از اکستنشن Windows Admin Centerمیتوانید از قدرت SDN نهایت استفاده را بکنید.

 

پشتیبانی از Persistent Memory  برای ماشین های مجازی Hyper-V

برای استفاده از توان بالا و تاخیر پایین Persistent Memory (که با نام Storage class memory نیز معروف است) در ماشین های مجازی، Persistent Memory میتواند به صورت مستقیم درون ماشین های مجازی قرار گیرد. این کار تراکنش های پایگاه داده را به شدت کاهش میدهد و علاوه بر آن مدت زمان ریکاوری را هنگام خطا در پایگاه داده های با تاخیر کم کاهش میدهد.

۶ مورد از برترین ویژگی های ویندوز سرور ۲۰۱۹

ساختار اینترپرایز هایپرکانورج شده (Enterprise-grade hyperconverged infrastructure (HCI)

قبل از هر چیزی شما را با اصطلاح”هایپرکانورج” آشنا میکنیم: هایپر کانورج به نوعی چارچوب فناوری اطلاعات میگویند که ذخیره سازی، محاسبات و شبکه را در یک سیستم ترکیب میکند تا پیچیدگی دیتاسنتر را کاهش دهد و مقیاس پذیری را افزایش دهد.

با انتشار ویندوز سرور ۲۰۱۹، مایکروسافت سومین سال بروزرسانی پلتفرم HCI را میگذارند. زیرا برنامه آپگرید تدریجی مایکروسافت که اکنون استفاده میشود، انتشار شش ماهه نام دارد که به صورت تدریجی ارائه میشود. علاوه بر این هر چند سال یک بار انتشار اساسی را ایجاد میکند که کانال خدمات بلند مدت (Long-Term Servicing Channel (LTSC)) نام دارد که شامل بروزرسانی های شش ماهه سابق است.

LTSC (کانال خدمات بلند مدت یا به عبارت دیگر بروز رسانی جامع) برای ویندوز سرور ۲۰۱۹ در طول پاییز امسال صورت میگرد که برای اعضای مایکروسافت اینسایدر در دسترس است.

کامپوننت های اساسی HCI (محاسبه، ذخیره سازی و شبکه) از طریق انتشارهای شش ماهه  برای سازمان ها با دیتاسنترها و پلتفرم های مبتنی بر نرم افزار بهبود یافته است، از این جهت ویندوز سرور ۲۰۱۹ برایدیتاسنتر های مبتنی بر نرم افزار (Software defined datacenter) نسخه مهمی به شمار می آید.

با انتشار اخیر این نسخه، HCI در صدر مجموعه کامپوننت هایی که با لایسنس سرور باندل میشوند به شمار می آید. به این معنی که سرورهای اصلی که HyperV را اجرا میکنند بتوانند گنجایش حجم کار را به صورت پویا و بدون قطعی، کاهش یا افزایش دهند.

 

رابط کاربری ویندوز سرور ۲۰۱۹

بسیاری از شرکت ها که نسخه های شش ماهه ویندوز سرور ۲۰۱۶را دریافت میکردند از نبود رابط گرافیکی کاربری برای آن متعجب شدند. انتشار های شش ماهه تنها از ServerCore پشتیبانی میکرد (نسخه ای از ویندوز که رابط گرافیکی ندارد.). با انتشار LTSC ویندوز سرور ۲۰۱۹ شرکت ها موفق به دریافت رابط گرافیک کاربری ویندوز شدند علاوه بر آن میتوانستند نسخه ServerCore را نیز دریافت کنند.

 

پروژه هونولولو (Honolulu)

با انتشار ویندوز سرور ۲۰۱۹ مایکروسافت به صورت رسمی پروژه ابزار مدیریت سرور هنولولو (Honolulu server management tool) را انتشار داد. پروژه هنولولو یک کنسول مرکزی است که اجازه مدیریت از طریق رابط گرافیکی و بدون رابط گرافیکی ویندوز سرور ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ و ۲۰۱۲ R2 را میدهد.

استفاده کنندگان از این پروژه از ساده سازی اقداماتی مثل بررسی کارایی، پیکربندی سرور و ایجاد وظایف، و مدیریت سرویس هایی که روی سرور در حال اجرا هستند را گزارش داده اند. این موارد سبب میشوند که مدیران سرور بتوانند مجموعه ای از سرورها را در محیط کاری خود مدیریت کنند.

 

بهبود امنیت

مایکروسافت کماکان به ایجاد امنیت built-inادامه میدهد تا به کمپانی ها کمک کند تا مدل امنیتی “انتظار نقص و رخنه” را حل کنند. مایکروسافت فرض میکند که به سرورها و اپلیکیشن های درون دیتاسنتر در حال حاضر نفوذ شده است به جای اینکه به فایروال برای تمامی تهدیدات بسنده کند.

ویندوز سرور ۲۰۱۹ از “محافظ تهدیدات پیشرفته ویندوز دیفندر” (Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP)) برای حفاظت از رخنه های امنیتی بهره میبرد و به صورت اتوماتیک در باره حملات مخرب هشدار میدهد. کاربران ویندوز ۱۰ در ماه های اخیر بیشتر ویژگی های ATP را دریافت کرده اند. این موارد شامل ویژگی هایی مثل بهره بردن از کامپوننت های ذخیره سازی داده، انتقال شبکه (network transport) و جامعیت (security-integrity) برای جلوگیری از نفوذ به ویندوز سرور ۲۰۱۹ است.

 

Container های کوچکتر و مفید تر

Container ها در ویندوز سرور ۲۰۱۶ معرفی شدند و به کمک آنها میتوان اپلیکیشن ها را از هم جدا کرد. سازمان ها به دنبال کاهش سربار عملیاتی هستند. ویندوز اینسایدر موفق به افزایش توانایی محاسبات برای بهبود عملیات اپلیکیشن ها بدون هیچ هزینه اضافی در سخت افزار شد.

ویندوز سرور ۲۰۱۹ هسته ای بهینه دارد که سربار ماشین های مجازی را از ۵۰ تا ۸۰ درصد کاهش میدهد. هنگامی که کمپانی موفق به دستیابی به کارایی یکسان بدون هزینه های سخت افزاری بیشتر میشود، در حقیقت موفق بوده است که در هزینه ها صرفه جویی کند.

 

زیرسیستم ویندوز روی لینوکس

در دهه پیش کسی به این فکر نبود که لینوکس و مایکروسافت به صورت مشترک با هم کار کنند، اما امروز داستان عوض شده است. ویندوز سرور ۲۰۱۶ سیستم عامل های لینوکسی را به عنوان ماشین های مجازی پشتیبانی میکند و اکنون نیز ویندوز سرور ۲۰۱۹ موفق به ایجاد یک زیر سیستم برای عملی کردن لینوکس روی ویندوز سرور شده است.

زیرسیستم لینوکس عملیات مقدماتی ماشین های مجازی لینوکس را روی ویندوز سرور پشتیبانی میکند و علاوه بر این لایه ای از جامعیت را نیز برای شبکه، ذخیره سازی سیستمی و کنترل های امنیتی لینوکسی ایجاد کرده است. اکنون ویندوز سرور میتواند ماشین های مجازی رمزنگاری شده لینوکسی را پشتیبانی کند. این مورد دقیقا مشابه Shilded VMs برای ویندوز در ویندوز سرور ۲۰۱۶ است، اما این بار Shilded VMs برای لینوکس در ویندوز سرور ۲۰۱۹ پشتیبانی شده است.

کمپانی ها میتوانند از بهینه سازی container ها از طریق پشتیبانی لینوکس روی ویندوز سرور که باعث کاهش هزینه ها از طریق عدم نیاز به چندین پلتفرم زیرساخت میشوند، بهره ببرند.

از آنجایی که اکثر این ویژگی ها در بروز رسانی های چند سال اخیر موجود بودند شاید آن ها تعجب چندانی برای کاربران ایجاد نکنند. ولی علاوه بر این، آپگریدهای تدریجی شش ماهه که مایکروسافت ایجاد کرده است سبب شده است که هنگامی که ویندوز سرور ۲۰۱۹ انتشار یافت، شش تا یک سال منتظر نمانیم تا یک سرویس پک جدید برای حل باگ های آن ارائه شود!

این یک تغییر اساس برای سازمان ها است تا بتوانند خودشان را هرچه زودتر با ویندوز سرور ۲۰۱۹ آداپته کنند و بتوانند بهبود های امنیتی در دیتاسنتر ها، مقیاس پذیری و بهینه سازی نیاز های سخت افزاری را در دنیایی که به سرعت پیشرفت میکند دریافت کنند.

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در ضمینه نصب اکتیو دایرکتوری ویندوز سرور ۲۰۱۹ با شماره  91010204 – 021 تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *